نورپردازی آبنما

اصول نورپردازی آبنما

اگر شما در باغ خود یک آبنمای سه ردیفه دارید، یا اینکه یک آبشار زیبا در باغ شما جاری است، به چه شکلی بعد از تاریکی آسمان آن را به نمایش می گذارید؟

نورپردازی آبنما از مهم ترین و پیچیده ترین انواع نورپردازی می باشد که شرکت نورپردازی متخصص در این زمینه است و نورپردازی آبنما را به بهترین شکل ممکن به انجام می رساند. در هنگام نورپردازی آبنما می بایست به چندین مورد به طور همزمان توجه داشته باشید، اینکه شما باید به وضوح آب در داخل آبنما، متریال های بکار رفته در آبنما، چگونگی قرار دادن کابل ها جهت اینکه در داخل آبنما به چشم نیایند و اینکه چراغ ها را به شکلی داخل آبنما جای گذاری کنیم تا حجم چراغ ها زیبایی آبنما را از بین نبرند، همه این موارد در نورپردازی آبنما بسیار حائز اهمیت است.

در اینجا به قواعد و اصول نورپردازی آبنما جهت بالاتر بردن کیفیت نورپردازی آبنما می پردازیم:

  1. ایجاد حالت روحی خوب در افراد:

نورپردازی آبنما می بایست به شکلی انجام شود تا حس آرامش را در فرد بوجود آورد. اگر نورپردازی آبنمای مورد نظر به درستی انجام نشود ناظر به جای احساس هماهنگی  و آرامش در هنگام نگاه کردن به آبنما، در گیر ایجاد هماهنگی نور با صدای آبنما در ذهن خود می گردد.

به طور مثال، زمانیکه آبشاری در داخل آبنما وجود دارد و حوضچه ای پر از آب در برابر آن قرار دارد چراغ را به شکلی باید در آب قرار داد تا با نور ساطع شده از آن بتوان حس آرامش را دریافت کرد. برای اینکه این حس در ناظر ادامه پیدا کند باید ابزار و کابل ها را به شکلی قرار داد که استتار شوند تا به چشم ناظر نیاید.

  1. استفاده از نوری مناسب

در هنگام نورپردازی آبنما، یکی از مهمترین موضوعاتی که مطرح است و باید توجه داشت، دقت به میزان عمق موجود در داخل آبنما است چرا که با تغییر میزان عمق، میزان شدت نور و توان چراغ تغییر می کند.

همچنین توجه به متریال استفاده شده در آبنما نیز مهم است، چرا که سنگ تیره نور را جذب و سنگ روشن بازتاب نور تابیده شده بر آن را بیشتر می کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *