انواع چراغ

انواع چراغ ها برای نورپردازی محوطه

چراغ گلوله ای شکل: علت نام نهادن این اسم برای این نوع چراغ ها، مشابه بودن فرم آنها به فرم گلوله است. این گونه چراغ ها برای نورپردازی درختان و تاباندن نور زاویه دار به سمت درختان استفاده می شوند.

چراغ تاکیدی: معمولاً شکلی استوانه ای دارند و به صورت وال واشر به سمت شی مورد نظر نور پرتاب می کنند.

چراغ دفنی ساده: در داخل زمین نصب می شوند و زاویه نوری آنها به سمت بالا جهت روشن کردن درختان به کار می رود.

چراغ دفنی لووردار: این چراغ ها نیز در داخل زمین کار می شوند و ثابت در زمین باقی می مانند، علت وجود لوور در آنها محافظت بیشتر لامپ در آن و همچنین هدایت نور و ایجاد نشدن درخشندگی و خیرگی می باشد.

چراغ path: این چراغ ها با پایه کوتاه در توان کم برای روشن کردن محوطه ی چمنی و گلها استفاده می شوند.

چراغ های بولارد: این چراغ ها پایه کوتاه هستند که در مسیر پیاده روهایی که در پارک و محوطه سبز هستند جهت روشن کردن مسیر پیاده استفاده می شوند.

چراغ فلود: این چراغ ها معمولاً برای تاکید از طریق روشن کردن و متمایز ساختن یک دیواره و نشانه ها و علامت های موجود در سایز بزرگ یا یک زمین در مقیاس بزرگ استفاده می شوند.

چراغ دیواری: از این چراغ ها در روز بخاطر زیباییشان می توان به عنوان چراغ دکوراتیو استفاده کرد و در شب به عنوان چراغی که نور جهت روشن کردن نما استفاده می شود بکار برد.

چراغ پایه دار: چراغ های پایه دار نسبت به پهنای معابر دارای مقیاس ها و اندازه های متفاوت هستند. این چراغ ها محدوده ی معابر را مشخص می کنند و عابران را در طی مسیر به مقصد مورد نظرشان راهنمایی می کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *