نورپردازی محوطه

اهداف مهم در نورپردازی محوطه

نورپردازی محوطه
طراحی خوب نورپردازی محوطه، در واقع وفاداری به هنر نورپردازی محوطه و توجه به موارد زیاد در یک زمان است.
یک طراح نورپرداز خوب می بایست نسبت به شروع و پیش بردن فرایند نورپردازی و تعیین اهداف پیش روی خود در نورپردازی محوطه آگاهی کافی داشته باشد. تکنیک های مختلفی جهت به کارگیری نور و افکت های مختلف نوری جهت به دست آوردن آنها وجود دارد. علم و آگاهی، مهارت و تجربه نیازهای یک طراح نورپردازی محوطه خوب و عالی هستند همه ی اینها نیاز به صرف زمان و انرژی زیاد دارد.
درک و شناخت بین یک طراح نورپرداز با تجربه و بی تجربه از طرف کارفرما کاملاً قابل فهم است. یک طراح نورپرداز خوب و با مهارت طرح نوری را که شما در شب برای تجربه ی نوری خود به آن نیازمند هستید را می آفریند.
آیا به احساس گرم آرامش و خوش آمد گویی و امنیت در هنگامی که در بین مسیری که به خانه ی خود ختم می شود نیاز دارید؟ آیا به زیبا شدن نورپردازی خانه ی خود و حس دراماتیکی که از آن به شما القا می شود نیاز دارید؟ آیا علاقمند به این هستید تا درختان باغ شما از دل تاریکی به نور مطلوب و زیبایی صعود کنند؟
“ممکن ها بی نهایتند.”
– رده بندی اهداف:
• سلامت: طراحی نورپردازی محوطه به گونه ای صحیح به ایجاد مسیری بدون عیب و سالم جهت رسیدن به محل نهایی به افراد کمک می کند. مسیرهای کوتاه، پله ها، سطوح صاف، چاله های کوچک موجود در مسیر، پاسیو و نواحی که تمایل به ایجاد آنها داریم، همه نیازمند نورپردازی صحیح جهت جلوگیری از افتادن افراد در مسیر و لغزش آنها هستند. به یاد داشته باشیم که افراد سالخورده و مسن به نورپردازی با شدت نور بالاتر و چراغهای بیشتر نسبت به افراد جوان نیازمندند، مطمئن شوید که بهترین نورپردازی جهت راهنمایی افراد در مسیرها و شناخت مسیرهای صحیح را داشته باشیم.
• امنیت: تاکید اکثر کارفرماها بر نورپردازی محوطه به شکل استاندارد و صحیح جهت مشاهده افرادی که به ملک آنها رفت و آمد می کنند، می باشد. آنها طالب این هستند تا نورپردازی به گونه ای صورت گیرد که قادر به دیدن افراد غریبه ای باشند که سعی بر ورود به ملک افراد بدون اجازه دارند. نورهایی که درخشندگی زیادی در نورپردازی ایجاد می کنند سبب می شوند تا محیط به صورت کامل در تاریکی قرار گیرد و مالکان قادر به دیدن نباشند. با طراح نورپرداز خود مشورت کنید و از او بخواهید تا جهت نور را به گونه ای قرار دهد تا به راحتی قادر به دیدن فردی که وارد ملک شما می شود، باشید.
• زیبایی: دو وظیفه مهم طراح نورپردازی جهت زیبا سازی ملک شما این می باشد:
۱٫ به تصویر کشیدن و آشکار سازی زیبایی های موجود در محیط
۲٫ اضافه کردن به زیبایی های محیط با استفاده از نور و سایه
هویت بخشی به عناصر معماری و فضای سبز موجود توسط نورپردازی این عناصر در شب موجب زیباتر شدن محیط می گردد. از نظر شما اگر برخی از این عناصر مهم تر از دیگری است، با طراح نورپرداز خود آن را در میان بگذارید، آنها می توانند نظر شما را در هنگام اجرای طرح منعکس کنند.
• قابلیت استفاده در شب: اجازه دهید تا طراحان نورپرداز با محیطی که متعلق به شماست (چه شرکت شما و یا محل زندگی شما) بیشتر آشنا شوند و بدانند از چه مکان هایی به چه منظوری استفاده می کنید، در اینصورت آنها می توانند طرح بهتری جهت نورپردازی صحیح تر را به شما پیشنهاد دهند. به عنوان مثال، اگر شما فضای سبز خاصی در ملک خود را جهت انجام جشن هایتان به کار می گیرید، با ارائه دادن این اطلاعات به طراح نورپرداز او را قادر می سازید تا نورپردازی جداگانه و استانداردی را برای این منطقه از ملک شما به شما پیشنهاد دهد.
• بازده انرژی: با طراح نورپرداز خود در رابطه با استفاده از راندمان انرژی بیشتر در نورپردازی مشورت کنید.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *