تاثیرات روشنایی

تاثیرات روشنایی

روشنایی

تاثیرات روشنایی عنوانی است که برای توصیف اهداف روشنایی در چشم انداز بیرونی کاربرد دارد و عوامل مهیج یا جنبه های توصیفی را ارائه و یا شکل خاصی از این عوامل را به طور ساده ترسیم می کند.
نورپردازی به وسیله نورافکن تکنیکی است که کاربرد گسترده ای بر تاثیرات روشنایی دارد. تجهیزات نورافکن ها عملکرد خاصی دارند؛ اما هدف از این تاسیسات ایجاد امنیت در نواحی رو باز است و این روش از ارتکاب جرم جلوگیری می کند، مثال هایی از روشنایی نورافکن شامل روشنایی مکان های ورزشی و روشنایی امنیتی است.
کاربردهای نورپردازی به وسیله نورافکن ها متفاوت است. این نوع روشنایی ممکن است در پروژه ای برای ایجاد زیبایی به کار بسته شود؛ در حالی که در پروژه ای دیگر کاربرد متفاوتی داشته باشد اما در هر دو پروژه هدف خلق جلوه ای ویژه است. هدف اصلی نورپردازی اشیا، ساختمان ها، مجسمه ها و درختان افزودن ظاهری زیبا به آنها است.
هر چند کلمه نورپردازی در هر دو مورد استفاده می شود اما احتمالاً این استفاده به طور ضمنی نادر است. هدف از نورپردازی دیده شدن اجسام بعد از تاریک شدن هوا است. عبارت تاثیرات روشنایی بیان دقیقی از هر دوی این کاربردهاست و در هر مورد می توان بیان گر دقیق هدف مورد نظر باشد.
عبارت نتایج روشنایی می تواند بیان گر اهداف طراحی سایه ها بر روی صفحه باشد. اثر متقابل نواحی تاریک و روشن نقش بزرگی را در خلق نمای تکمیلی از یک صحنه با اضافه کردن نمایشی خوب و آشکار سازی ساختار طبیعی ایفا می کند. تولید سایه ها با تکیه بر جزئیات ساختار اجسام می تواند باعث ایجاد تاثیرات برجسته در سراسر صحنه شود.
طراحی با نور عبارتی است که زیرکانه، مسیری را که تاثیرات نور می تواند به طور کامل استفاده شوند توضیح می دهد. طراحان معتقدند که عبارت روشنایی، معانی تاریکی، شکل، رنگ، جزئیات دامنه و خیلی جنبه های دیگر را در خود دارد و طراحان نورپردازی نباید این جنبه ها را نادیده بگیرند.
تاثیرات روشنایی می توانند در صحنه های خاص تفاوت های جزئی روان شناختی ایجاد کنند که از این خاصیت در نورپردازی ساختمان ها و ساختارها استفاده می شود.
همه شکل های روشنایی با بعضی از نیازهای مهندسی در عناوین طراحی سطح روشنایی، کیفیت و پایه تجهیزات، لوازم الکتریکی و طراحی تجهیزات اجرا می شوند.
بنابراین تاثیرات روشنایی، ترکیب قوی از زیبایی آفرینی و توضیحات هنری است یعنی جایی که مهندسین به هنرمندانی در خلق منظره مناسب تبدیل می شوند.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *