نورپردازی استخر

تاثیر نور و رنگ در نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

همانطور که می دانیم، هر استخری متفاوت از دیگر استخرها ساخته می شود. از استخر با شکل هندسی ساده گرفته تا استخرهای طراحی و درست شده به دست استادان ماهر با طرح های هندسی پر پیچ و خم. این واژه ها به عنوان کلید واژه های اساسی در نورپردازی استخر به حساب می آیند که می تواند مرجعی برای دست یافتن به طراحی صحیح نور برای استخرها ختم شود.

چراغ های به کار گرفته شده توسط شرکت های نورپردازی در زمینه ی نورپردازی استخر، توانایی اینکه تا فاصله ی ۵ الی ۱۰ متری نور را بتابانند را دارند. در نورپردازی استخر، تغییر عمق استخر در بخش های مختلف آن می تواند در نوع نورپردازی استخر بسیار تاثیرگذار باشد.

این صحیح است که تنها یک چراغ LED قادر است تا یک محیط بزرگ را روشن کند، اما شرکت های نورپردازی متخصص در زمینه روشنایی و نورپردازی هرگز چنین پیشنهادی را ارائه نمی کنند، بدین علت که نور از حالت استاندارد و صحیح خود خارج می شود. تنها در صورتیکه متراژ و عمق استخر کم باشد، می توان فقط از یک چراغ استفاده کرد.

تاثیر نورپردازی استخر بر دید بصری افرادی که خارج از آن قرار دارند نیز بسیار حائز اهمیت است. چراغی که در استخر نصب شده و در عین حال حتی از فاصله ی دور درخشندگی دارد می تواند تاثیر مخرب بر بینایی افراد ناظر بر استخر بگذارد.

جذب رنگ

رنگ داخلی استخر تاثیر بسزایی در ایجاد حس دراماتیک و مهیج بر نور تابیده شده بر بدنه ی داخلی استخر دارد. به طور کلی برای این فاکتور، رنگ تیره تر در بدنه ی داخلی استخر نور بیشتری برای خودنمایی و چشم انداز بودن استخر می طلبد. اما استخری با بدنه داخلی روشن تر، چراغی با ولتاژ کمتر برای روشن شدن و نورپردازی و روشنایی نیاز دارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *