نورپردازی

راهکارهای نورپردازی نما

الف) معمارانه

راهکارهای نورپردازی معمارانه ی اماکن بر روی سبک معماری، مصالح و نورپردازی مفید در نظر گرفته شده توسط معمار و صاحب ملک، تائید می شود. ساختمان سازی بدون تغییر در شکل ساختمان نورانی می شود. عوامل مجزا هر نما و قواعد نماسازی مورد تاکید قرار می گیرد. سطوح درخشان قائم حس امنیت زیادی ایجاد می کند و به تشخیص جهت کمک می کند. یک فضای شهری دلچسب گردشگران و مسافران را مانند مغناطیس جذب می کند.

ب) هیجانی

نورپردازی نما به شکل هیجانی در گرو تغییر سبک معماری یا استفاده از نور است تا آن را به سادگی بالا شکیل تر بنمایاند. مدل های نورپردازی، ساختمان سازی و رنگ آمیزی، خاصیت تازگی در طرح و نمود حقیقی از سبک معماری در شب را القا می کند. در واقع ماهیت نورپردازی نما از منظر یک تجربه ی هیجانی قرار داده می شود. عوامل خلق نورپردازی بیننده را دعوت می کند که در یک فضای جالب متفاوت گشت و گذار کند.

پ) مراوده ای

راهکارهای نورپردازی مراوده ای اطلاعات را منتقل می کند. در نورپردازی نما صفحه هایی را برای عرضه آگهی، قیمت ها و مشاغل تعبیه می کنند. رسانه در بردارنده چنین متنی، پویا نماها و تصاویر را می توان با نورافکن های ال ای دی هدایت شده بر نماها پرتوافشانی کرد. مراحل انجام کار این است که از طیفی از رنگ برای خلق یک هویت مشترک استفاده می شود. نورپردازی نما بدین شکل شبیه این جنبه بسیار فعال جامعه است که در یک فضای بسیار فزاینده زندگی می کند. این نوع نورپردازی نما، شرکت ها و موسسات و شهرها را قادر می سازد که با محیط اطراف آن بنا تعامل داشته باشند.

مدل ساخت و مصالح ساختمان، بدون توجه به این که آیا ساختمان قدیمی است یا جدید عناصر مهم طرح ساختمان هستند در صورتیکه نورپردازی عمیقاً با طرح ساخت مربوط باشد، شکل نما روز و شب ثابت است. نورپردازی معمارانه روشهای بسیار متنوعی را به کار می گیرد. شکل دهی ناحیه وسیع نورانی کردن نما اشکال طبیعی و سازه های سطحی را آشکار می کند، برای نمونه، به طوریکه ظاهر ساختمان دیده شود در آن زمان است که نورپردازی نما معنا پیدا می کند.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *