روشنایی امنیتی

روشنایی امنیتی

روشنایی امنیتی
اهداف روشنایی عبارتند از:
• افزایش توانایی تشخیص، تمایز و شناخت افراد وارد شونده به یک محیط.
• بهبود کارایی سایر سیستمهای امنیتی مورد استفاده.
• افزایش سطح ایمنی پرسنل نگهبان و افراد مجاز٫
روشنایی به تنهایی نمی تواند از یک محیط در برابر خطرات احتمالی محافظت کند. روشنایی یکی از مجموعه اجزایی است که در کنار هم می توانند به حفاظت افراد و داراییها کمک کند.
روشنایی امنیتی فروشگاه ها
صاحبان فروشگاه ها بویژه در صورتیکه در فروشگاه های آنها کالاهایی با ارزش زیاد موجود باشد، نسبت به ایمنی فروشگاههای خود نگرانی زیادی دارند. واضح است که در چنین شرایطی، روشنایی امنیتی باید تاکید خاصی روی ورودیهای اصلی محیط و نیز بخشهایی که از بیرون قابل رویت است داشته باشد. روشنایی امنیتی در چنین مواردی معمولاً در اثر عوامل زیر تعیین می شود:
• پنجره ها و درهایی که مستقیماً به سمت خیابان باز می شوند. در چنین شرایطی روشنایی مورد نیاز معمولاً بیشتر از مقداری است که توسط سیستم روشنایی عمومی تامین می شود.
• درهایی که عقب تر از ساختمان اصلی قرار دارند و یا مواردی که روشنایی عمومی کافی نباشد. در چنین مواردی معمولاً توصیه می شود که چراغهای اضافی که وظیفه آنها روشن کردن درهای خروجی است نصب شوند. در حالت ایده آل چراغهای اضافی باید به گونه ای نصب شوند که دور از دسترس افراد مهاجم احتمالی باشند.
• محوطه های فروش که از بیرون ساختمان قابل رویت هستند. چراغهایی که در محوطه های جانبی نصب می شوند چهره افراد وارد شونده را روشن می کنند به گونه ای که دیدن آنها برای افرادی که از بیرون و کنار فروشگاه عبور می کنند امکان پذیر باشد.
وجود سیستم روشنایی در محوطه بارگیری نه تنها به ایمنی ساختمان کمک می کند، بلکه به عملکرد عادی پرسنل مجاز که در محدوده ساختمان تردد می کند نیز کمک می کند.
ویژگی دیگری که در مبارزه با جرم موثر است، رنگ ناحیه بارگیری است. اگر ناحیه بارگیری با رنگهای روشن رنگ شده باشد، در این صورت تصویر سایه فرد غیر مجاز مشخص شده و این شرایط باعث می شود که کنتراست بهتری با زمینه وجود داشته باشد، در نتیجه تشخیص فرد مهاجم آسانتر خواهد بود.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *