ساختار نورافکن

ساختار نورافکن ها

ساختار
• محفظه ها
محفظه ها به طور کلی از فلزاتی چون آلومینیوم ( یا آلیاژهای آن )، فولاد ضد زنگ، مس، آلیاژهای مس نظیر برنج یا برنز، فولاد، پلاستیک هایی مانند ABS، پلی کربنات، پلی آمید یا GRP تشکیل شده اند. هر کدام دارای ترکیب متفاوتی، بر حسب مشخصاتی از قبیل: استحکام، وزن، ساختار، سهولت بازیافت، قیمت، عمر مفید، مقاومت دمایی و مقاومت در برابر خوردگی باشند.
• تقویت کننده ها
پایه های دستگاه نورافکن، لازم است که محکم باشند تا در برابر حرکت و تکان ها بتوانند مقاومت کنند. در غیر اینصورت به طور قابل توجهی پهنه نور حرکت خواهد کرد. میزان تنظیمات باید کل حرکات مورد نظر پرتو را در نظر بگیرد و باید از چفت ها به طور مثبت استفاده شود. برای مثال استفاده از سطوح دندانه دار جفتی و رو به روی هم و قفل شدن مهره ها و واشرها. اگر برای نگه داشتن دستگاه نورافکن لازم است که در آن ، یک سری تغییرات صورت گیرد. باید وضعیت دید اصلی برای راه اندازی مجدد واضح و آشکار شود. به عنوان مثال به وسیله جایگاه های از پیش تعیین شده و قابل تنظیم استفاده شود.
• کلاهک ها
عدسی دارای یک سری مزایا است؛ از جمله مقاومت آن در مقابل محرک های محیطی و توانایی آن برای قالب گیری شدن به درون شیارها ( به وسیله پرس شدن ) و کم هزینه بودن، علاوه بر این آن را می توان به نحو مطلوبی تمیز کرد.
پلاستیک ها، از جمله اکریلیک یا پلی کربنات ها، دارای مزایای زیادی می باشند؛ از جمله کمی هزینه آنان و این که به راحتی برای قرار دادن درون اجسام شکل می گیرند. پلی کربنات ها به خاطر مقاومت قابل توجهی که دارند، به مقدار زیادی در نورافکن ها استفاده می شوند.
• چفت و بست ها
چفت های بیرونی باید از موادی باشند که در مقابل خوردگی مقاوم باشند. برای مثال فولاد ضد زنگ، آلیاژ آلومینیوم یا آلیاژ مس و یا این که روکش دار یا گالوانیزه شوند. پلاستیک را می توان برای مواردی که در معرض در رفتگی و از هم پاشیدگی قرار دارند، استفاده کرد.
باید بتوان چفت هایی را که برای جریانات عادی و معمولی استفاده می شوند، با استفاده از یک سری وسایل استاندارد محدود یا بدون ابزار باز و بسته کرد. جاهایی که آن ها در دسترس عموم هستند باید از ابزارهای معمولی و مشترک کمتری استفاده شوند ( مانند پیچ شش گوش یا سه گوش ). چفت ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوان در شرایط نامطلوب مثل رطوبت، سرما، باد و ارتفاع بدون این که آسیب ببینند، آن ها را باز کرد. چفت ها باید تا حد امکان به طور مطلوبی باز و بسته شوند و این موضوع به تنظیمات نصب ( مثل پین، ضامن و چفت ) بستگی ندارد. همه بست ها، باید در مقابل هرگونه لغزش و تکانی قفل شوند.
کمک به اپراتور باید هدف اصلی باشد. برای مثال در مورد پیچ ها و ضامن ها که می توانند با دستی که در دستکش است محکم شوند.
• نورشناسی
بازتابنده ها، تقریباً به صورت کلی به خاطر بازتاب پذیری زیاد آنان، از آلومینیوم یا پلاستیک با روکش فلزی ساخته شده اند.
فلزات با خاصیت آینه ای و قابل طراحی، دارای یک سری مزایایی هستند. شکل گیری آسان و وزن سبک از جمله آن هاست. شکل و قالب آن ها پخش نور اصلی و پایدار را مشخص می کند و در انتها شکل و قالب آن را اصلاح می کنند. بنابراین آینه می تواند یک پرتو خیلی بزرگ را ایجاد کند؛ البته با یک الگوی انتشار که شدت آن را کاهش داده و پخش آن را افزایش دهد.
سطح بازتاب دهنده ها به طور معمول توسط روکش های فلزی یا لایه محافظ از وسایل الکتریکی محافظت می شوند. یک فرایند الکتروشیمیایی که یک عملیات اکسید شدگی کنترل شده است و بر روی سطحی که نسبتاً ناپایدار است، ایجاد می شود، فلز را در برابر خوردگی محافظت می کند.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED،چراغ LED،چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *