نورپردازی پل

ضوابط طراحی نورپردازی پل ها

نورپردازی پل ها

سیستم نورپردازی مناسب به معرفی اشیا، عکس ها، احجام و مناظر کمک می کند. سیستم نورپردازی می تواند برای خیابان ها، بزرگراه ها، پل های سواره رو، پیاده روها، پارک ها، ساختمان ها، فضای سبز و … طراحی شود.

ارتفاع، نحوه نصب، اندازه و نوع چراغ ها می توانند بر سیستم نورپردازی اثرگذار باشند. سازگاری و هماهنگی نورپردازی طراحی شده با فضایی که مورد نورپردازی قرار می گیرد باعث می شود که بینندگان آن احساس بهتری داشته باشند، همچنین نورپردازی ایجاد شده بایستی با معماری و بافت خیابان نیز هماهنگ و مرتبط باشد. شایان ذکر است چراغ های نصب شده به منظور نورپردازی در شب نباید به گونه ای باشند که در روز منظره نامناسبی ایجاد کنند.

به طور مثال گاهی مشاهده می شود جهت نورپردازی پل ها از چراغ هایی استفاده می شود که طراحی و نصب غیر اصولی آنها به گونه ای است که شاهد منظره ای ناهمگون از نمای پل و پایه های آن در روز هستیم.

از سوی دیگر، گاهی اوقات استفاده از چراغ های نامناسب و گوناگون باعث آشفتگی محیط می شود. یکی از موضوعات مهمی که در نورپردازی پل ها می تواند نقش بسیار داشته باشد، استفاده از حداقل تعداد منابع نور با بهترین کارایی و کیفیت است تا علاوه بر مصرف انرژی کمتر، در روز نیز مناظر غیرهمگونی ایجاد نگردد.

از طرف دیگر، استفاده از چراغ هایی با رنگ نور متفاوت و دمای رنگ های بالا باعث بوجود آمدن فضاهای غیر یکنواخت و غیر هماهنگ در شهر می شود.

مورد دیگری که در طراحی روشنایی و نورپردازی پل ها باید مد نظر قرار بگیرد، حفاظت الکتریکی سیستم روشنایی و نورپردازی و برقراری سیستم اتصال زمین مناسب می باشد. به طور مثال نصب چراغ های دارای حفاظ روی گاردریل محافظ پل ها و عبور دادن کابل تغذیه آن ها از درون لوله ها می تواند خطرات جانی برای عابرین ایجاد نماید.

 لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED چراغ LED چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *