نورپردازی حرفه ای نما

نورپردازی حرفه ای نما (۴)

سیستم Louvre LED

این روش شفافیت به میزان ۹۰% است که در بالاترین سطح قرار داد. LEDها در یک نوار افقی قرار گرفته و به یک فریم سازه ای با فاصله ۲۰ سانتی متر روی نما متصل می شوند.

سیستم stealth

این سیستم در داخل و خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد اما تفاوت عمده آن با سایر سیستم ها مناسب بودن آن برای نصب به صورت می باشد. زیرا دارای وزنی بسیار کم و معادل یک کیلوگرم در هر مدول به وسعت ۰٫۶ متر مربع و شفافیتی بیش از ۵۵% است. کیفیت، وضوح تصویر، انعطاف پذیری و روشنایی از دیگر مزایای این سیستم است. وضوح تصویر ۲۵ میلیمتر است و فاصله LED ها از هم ۲٫۵ سانتی متر است که با توجه به ابعاد نما روی وضوح تصویر تاثیر می گذارد.

سیستم Interactive LED

در این روش تایل های LED  نسبت به مکان و حرکات اشیا و افرادی که بر سطوح لامپ ها فشار وارد می کنند واکنش نشان داده و تغییر رنگ می دهند. به عبارت دیگر تعاملی دو سویه میان کاربر و تکنولوژی برقرار می شود. این سیستم بیشتر جهت استفاده در داخل بنا قابل استفاده می باشد.

در پروژه Green pix، لامپ های LED  طوری ساخته شده اند که نور را در روز جذب کرده و در شب استفاده می کنند. این لامپ ها بر اساس فشار باد و میزان نور محیط هوشمندانه عمل می کنند. و در راستای پایداری گام بر می دارند.

سیستم NOVA

در این روش پیکسل ها بصورت حجمی در سطح نما قرار داده می شوند. هرکدام از پیکسل ها قابلیت کنترل به صورت جداگانه را دارا می باشند. این سطوح قابلیت نمایش فیلم و تصویر را دارا می باشند.

سیستم Smart Slab

نام یک شرکت و محصول آن است که در دو سالانه معماری ۲۰۰۶ در ونیز معرفی شد. Smart slab  با بهره گیری از دو المان بیونیک شکل لانه زنبور و ترکیب چشم به ارایه این تکنولوژی پرداخته است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *