نورپردازی سازه های کششی نورپردازی سازه های چادری

نورپردازی سازه های کششی یا سقف کششی

نورپردازی سازه کششی یا سقف کششی

استفاده از چراغ ال.ای.دی LED  یکی از شیوه های رایج در نورپردازی سال های اخیر می باشد که بسیار با صرفه است و همانطور که میدانید هزینه های برق مصرفی را می کاهد و طول عمر لامپ را به ۱۰۰٫۰۰۰ ساعت افزایش می دهد.

ویژگی منحصر به فرد دیگری که لامپ های ال.ای.دی LED دارند توان تغییر رنگ، نور زیاد و حداقل حرارت را دارا می باشند. استفاده از تغییر رنگ چراغ های ال.ای.دی LED بیشتر در کاربردهای فضای داخلی کاربری دارند. به علت کوچکی لامپ های ال.ای.دی LED، مخفی کردن آنها در سایبان های کششی سازه های کششی، آسان می باشد، و تاثیر منفی بر زیبایی سازه کششی نخواهد داشت.

به علت قابلیت تغییر رنگ ال.ای.دی LED، معمولاً رنگ پارچه سازه های چادری را، رنگ سفید در نظر می گیرند تا نور خودنمایی بیشتری بر روی سازه داشته و چشم نوازتر شود.

انواع نورپردازی مورد استفاده در نورپردازی سازه های پارچه ای یا همان سازه های کششی شامل دسته های زیر می باشد:

نورپردازی از عقب و یا پشت سازه

ویژگی نورپردازی از پشت در سازه های کششی، پنهان ماندن منبع نور در آنها می باشد. این نوع نورپردازی بیشتر در نمایشگاه ها کاربرد دارد. این شکل از نورپردازی در کنار سازه های کششی با معماری استاندارد و شیک، زیبایی و جذابیت خاصی را به مخاطب القا می کند. در این دسته از نورپردازی می باید توجه داشت تا منبع نورانی باعث ایجاد لکه نورانی بر روی پارچه سازه کششی نشود.

نورپردازی از روبرو یا جلو

نورپردازی از روبروی پارچه سازه کششی بهترین شیوه در نورپردازی سازه های کششی می باشد. به علت قوس های قائم بر هم در سازه های کششی، زیبایی و تاثیر نورپردازی در آنها چندین برابر می شود. با این نوع نورپردازی، قوس ها و بیرون زدگی ها در سازه چادری بیشتر به نظر می آید و سازه عظیم و مستحکم تر می گردد.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *