نورپردازی نما

نورپردازی نماها و بناها

نورپردازی نما

در حال حاضر، نورپردازی نماها بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است، چرا که مسئولین محلی نورپردازی نمای ساختمان های مسکونی و اللخصوص تجاری خود را یک ارزش افزوده به حساب می آورند. جلوه دادن ساختمانی با نور مناسب یا فراهم آوردن تصویر مثبت منسجمی از طریق ایجاد یک محل بسیار زیباتر و مطمئن تر که دارای مزیت اقتصادی یا معماری باشد برای مسئولین بسیار مهم است. برای رسیدن به این هدف، طراح نورپرداز می بایست طرح زیبا و هوشمندانه ای را ارائه دهد. امروزه هنوز هم لازم است تا نورافکن های بکار رفته در نورپردازی نما ها هم چنان مقاوم و محکم باشند، همچنین می بایست کم مصرف باشند تا مانع از ایجاد آلودگی نوری غیر ضروری شوند. یک طراح نورپرداز ماهر می تواند تمام این عوامل را با تعداد بسیاری نورافکن که به طور خاص به کار گرفته است را با دیگر کارهای نورپردازی نما هماهنگ کند.
اهمیت نورپردازی نما
با بررسی نتایج تحقیقات کاربردی تعداد ساختمانهایی که نمای خارجی منور دارند به سرعت رو به افزایش است. به دلیل تغییرات اجتماعی و صنعتی و معماری، طراحی نورپردازی نما با چالش هایی روبرو است که صرفه جویی از اصلی ترین چالش ها است. لذا نورپردازی نمای خارجی می بایست با موضوعات دقیقاً زیست محیطی پیوند بخورد. هر نورپردازی نمایی مستلزم افزایش هزینه انرژی در ساختمان است نوری که به طور صحیح بر روی یک نمای خارجی هدایت نشود، منجر به پخش و هدر رفتن غیر ضروری نور می شود.
نورپردازی نما به عنوان یک عامل بازاریابی
جامعه در وضعیت تغییر و دگرگونی می باشد و بسیاری از مردم شب و روز خود را در محیط شهری سپری می کنند. آنها می خواهند که با داشتن لحظات خوش شب را به سر ببرند. آنها به دنبال سرگرمی و اخبار و وقایع جالب و خوشایند هستند. در عین حال، ایمنی و تعیین موقعیت را با وجود تاریکی باید تضمین شود. نورپردازی نما، تصویری از فضاهای شهری را تجسم می کند و توجه و حواس بسیاری از جهان گردان و توریست ها را به خود جلب می کند.
نورپردازی نما منافع صاحبان سرمایه را زیاد می کند و موقعیت فعلی را در وضعیت بالاتر و بهتری قرار می دهد. نورپردازی نما همچنین می تواند به سرمایه داران با افزوده شدن ارزش مستغلات و بالا بردن منفعت مالی انگیزه فعالیت اقتصادی دهد، در نتیجه جلب منابع مالی بیشتری می کند. نورپردازی نما ارزش افزوده شهرنشینی را بالا می برد.
در نتیجه، نورپردازی صحیح به شکل صحیح:
هماهنگی میان ساختمان ها ایجاد می کند و درجه و ارزش مکانهای عمومی را بالا می برد.
• نورپردازی نما می تواند سطح بالایی از پذیرش مردمی را جلب کند.
• نورپردازی نما ی صحیح می تواند هویت شهری را ارتقا بخشد.
• نورپردازی نمای استاندارد می تواند موقعیت محلی ساختمان را برای درک بیشتر افراد و شناخت سریع تر ساختمان به نمایش بگذارد.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *