نورپردازی نما

نورپردازی نما و تاثیرات آن

مقصود از نوشتن این مقاله بررسی نورپردازی پروژه از زوایای مختلف بخصوص نورپردازی نما می باشد. در نورپردازی نما، زمانیکه مهندسی روشنایی به هدف انجام نورپردازی حرفه ای دست به کار می شود، توجه به نکاتی اهمیت می یابد، من جمله رنگ، لایه ها و سطوح نور و همچنین ترکیب صحیح منابع نوری با الگوهای نوری. در این مقاله تلاش بر آن است تا در رابطه با توسعه و گسترش جزئیات نور در نورپردازی نما صحبت شود.

همچنین توجه به ترسیم ذهنی صحیح برای رسیدن به نورپردازی نما به شکلی درست برای ایجاد محیط مجاور امن آن نما بسیار حائز اهمیت است. توجه به جزئیات می بایست به گونه ای باشد تا بتوان محیط نورپردازی شده با استاتیک بالا داشت به طوریکه بتواند با محیط اطراف و عناصر معماری مجاورش هم نوایی داشته باشد.

با توجه به اینکه در شب زندگی و فعالیت افراد ادامه پیدا می کند نیز توجه به اقتصاد و پویایی صحیح در بیست و چهار ساعت شبانه روز، مخصوصاً در مرکز شهر بسیار اهمیت پیدا می کند. نورپردازی نما در اینجا بسیار ارزشمند می گردد چرا که نورپردازی تبدیل به یک ویژگی ارزشمند بزرگ می شود و تبدیل به ابزاری قدرتمند برای متمایز ساختن عناصر شهری و نمای ساختمان می گردد.

کیفیت بالا در نورپردازی نه تنها کمک می کند تا بتوانیم رنگ پوست افراد حالت چهره ی ایشان، رنگها و تمام عناصر مجاور را به درستی درک کنیم بلکه باعث می گردد تا فواید زیادی در جهت پیدا کردن مسیر، شناخت و دیدن عناصر کوچک و بزرگ داشته باشیم و بالاخص امنیت آن ساختمان که نورپردازی نما بر روی نمای آن انجام شده بالاتر برود.

همچنین نورپردازی نما کمک می کند تا شهروندان بیشتری علاقمند به بازدید از آن ساختمان شوند و کمتر مجرم و دزدی جرئت پیدا می کند تا جنایتی را مرتکب شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *