نورپردازی نما

نورپردازی نما و تاثیر نورپردازی ورودی بر آن

نورپردازی نما از مهمترین مباحث نورپردازی می باشد. نمای هر ساختمانی معرف آن ساختمان است و چگونگی پرداخت نور بر نمای آن موجب تاثیرگذاری مثبت یا منفی بر افراد می شود.

نورپردازی نما شامل:

نورپردازی نمای ساختمان مسکونی

نورپردازی نمای ساختمان تجاری

نورپردازی نمای هتل ها

نورپردازی نمای ساختمان های تاریخی و … می شود. که هرکدام نورپردازی تخصصی مرتبط با خود را داراست.

در این بین ورودی ساختمان از مهمترین اجزاء ساختمان می باشد که اگر به درستی نورپردازی شود می تواند فرد را مجاب کند تا به داخل ساختمان وارد شود و اگر نه از وارد شدن به آنجا صرف نظر کند.

نورپردازی ورودی ساختمان به قدری تاثیرگذار است که می تواند به عنوان نشانی تاثیرگذار جهت ورود افراد به آن اهمیت پیدا کند. نورپردازی ورودی ساختمان به سان یک کارت ویزیت برای صاحب آن ساختمان تلقی می شود، یک کارت ویزیت اگر گرافیک صحیحی داشته باشد مسلماً می تواند فرد را تشویق به تماس گرفتن با صاحب کارت ویزیت کند، و اگر شما نورپردازی ورودی ساختمان را به شکلی حرفه ای و تخصصی نورپردازی کنید، افراد تمایل پیدا می کنند تا وارد ساختمان شما شوند و از داخل آن دیدن کنند.

به طور مثال با استفاده از نور پایین تاب در ورودی ساختمان، فرشی از جنس نور بر زمین پهن می کنید و باعث می شوید تا حس خوش آمدگویی در فرد مراجعه کننده دو چندان شود. و باید این را متذکر شد که نورپردازی نماهای شیشه ای و با نورپردازی نماهای آجری و بتنی و سنگی بسیار متفاوت است و به نسبت جنس متریالی که بر روی نما و ورودی ساختمان کار می شود نورپردازی نمای ساختمان تغییر می یابد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *