نورپردازی ویلا

نورپردازی ویلا و شهرک های ویلایی

تاثیر نورپردازی ویلا و قدرت آن

هیچ چیزی به اندازه نورپردازی خوب و منحصر به فرد در یک منطقه ویلایی و کیفیت خوب نورپردازی ویلا بر بیننده آن تاثیر گذار نیست. احساستان زمانیکه به یک ویلای بدون نور و یا با نور کم در هنگام تاریکی نزدیک می شوید و یا به ویلایی با نورپردازی مناسب و خوب نزدیک می شوید، چگونه است؟

یک طراح نورپرداز خوب طراحی است که بتواند صحنه ای از نور را ایجاد کند که بیننده احساس کند خود جزئی از آن صحنه است و خود را متعلق به آن مکان بداند. این چنین صحنه ای ، صحنه ی منسجمی را نمایان می سازد. نورپردازی ویلای خوب می تواند زیبایی منظره و در عین حال زیبایی عناصر معماری را به رخ بکشد و بیننده را مجذوب خود کند.

نکات تاثیرگذار در نورپردازی ویلا و نورپردازی محوطه آن

–         پیوستگی: نورپردازی محوطه صحیح شکل ظاهری منظره را حفظ می کند و نقاط تاریک ندارد به شکلی که با چشم بیننده بازی می کند و پیوستگی عناصر موجود در محیط را آشکار می سازد و نقطه ی ابهامی برای فرد بیننده ایجاد نمی کند.

–         عمق: عمق به استراتژی طراح بر می گردد اینکه بداند چه میزان ولتاژی را برای هر بخشی از منظره و محوطه به کار برد تا صحنه ای سه بعدی را برای بیننده خلق کند.

–         نقاط کانونی: یک طراح نورپرداز فقط وظیفه روشن کردن محیط را به عهده ندارد، او همچنین موظف است تا نقاط کانونی یعنی نقاطی که با تشخیص طراح نقاط مهم طراحی به حساب می آیند و مهمترین عناصر معماری هستند را با نورپردازی صحیح عیان کند.

–         کیفیت و جهت: اینکه طراح نورپرداز چگونه با نورپردازی بتواند مسیر را به گونه ای که فرد را در درست ترین مسیر، جهت رسیدن به مقصدش هدایت کند موضوع مهمی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *