نورپردازی و روشنایی باشگاه ورزشی

نورپردازی و تناسب اندام

نورپردازی و تناسب اندام

چگونه نورپردازی در روحیه و تناسب اندام ورزشکاران تاثیر می گذارد؟

موفقیت باشگاه های ورزشی در ایجاد انگیزه ی تداوم در رشته ورزشی مورد نظر ورزشکار، زنده نگه داشتن هیجان و انگیزه ی افراد می باشد. نور می تواند در تصمیم گیری شما برای ادامه دادن در آن رشته ی ورزشی و یا ناتمام گذاشتن آن ورزش دخیل باشد. طراح نورپرداز با باز پرداخت نور در یک اتاق قادر هست تا بر روحیه ی فرد ورزشکار و جوابی که او در آن رشته ی ورزشی مد نظر دارد برسد، تاثیر گذار باشد. نورپردازی استاندارد در باشگاه های ورزشی آنچنان تاثیر مثبت بر افراد دارد که می تواند فرد را برای ادامه دادن آن رشته ورزشی، با انگیزه تر کند و یا برعکس، اگر نورپردازی صحیح نباشد می تواند انگیزه فرد را سرکوب سازد.

فعالیت بیشتر یا مراقبه بهتر؟

رابطه بین نور و حالت روحی فرد، از مهم ترین نکات پایه در نورپردازی است، طراح نورپرداز می بایست توجه لازم را داشته باشد. مهمترین هدف مورد نظر در نورپردازی بنا، استفاده بیشتر افراد حاضر در داخل آن بنا است.

نور روز تاثیر مفیدی بر هوشیاری افراد دارد و هرچه هوشیارتر باشیم، انرژی بیشتری برای ورزش کردن خواهیم داشت. رنگ روشن کلاس ورزشی به همراه نور سفید، انرژی افراد را بالاتر می برد و تحرک افراد را بیشتر می کند و اینگونه است که رنگ نور سفید اتاق ورزش برای رشته های ورزشی مانند: ورزش های هوازی و یا بدن سازی مناسب می باشد.

اما اگر ورزش یوگا را مد نظر دارید و ریلکس کردن و مراقبه را ترجیح می دهید و می خواهید تا حالت روحی آرام در افراد ایجاد شود. می بایست در اتاق ورزش از چراغ هایی با ولتاژ کم تر استفاده کنید تا ورزش انجام شده توسط فرد هم بر حالت فیزیکی او و هم بر روحیه او تاثیر مثبت بگذارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *