نانو و کاشی نورانی

نورپردازی و نانو (۱)

تایل چهل تکه

تایل های چهل تکه، تایل های دیواری الکتونیکی هستند که برمبنای او ال دی ها ساخته شده اند. تایل چهل تکه یک اثر هنری جدید است که با کاهش مواد، طرح اولیه را که روی منبع اصلی نقش بسته است به تایل های چهل تکه منتقل می کند و تصویری زیبا و بزرگ از طرح را با قرار دادن تایل های مدولار در کنار هم به نمایش می گذارد.

تریس تایل

تریس تایل محصولی از انگلستان و طراح آن ناتالی وولف است. این گونه تایل با کوچکترین تماس روشن می شود. راه رفتن بر روی اقیانوسی از نور ملایم که هنگام تماس پا با آن روشن شده و به آرامی با برداشتن تماس رو به خاموشی می رود. این تایل های الکترونیکی به وسیله ال ای دی های کوچکی که در زیر صفحه سرامیکی انعطاف پذیر قرار گرفته اند روشن می شوند. با فشار کف پا اتصال الکتریکی برقرار شده و تولید نور می کنند و با قطع فشار، لامپ های ال ای دی به یکباره خاموش نشده، بلکه آرام آرام کم رنگ می شوند تا دیگر نوری در آن ها دیده نشود. تریس تایل نشان می دهد که شما در چه مکان و زمانی بوده اید و این توانایی را به ما می دهد که از این طریق مسیریابی کنیم. این سمبلی است از ارتباط مردمان با هم و پاسخی است نسبت به ارتباطات فیزیکی افراد به هم.

کاغذ دیواری نوری

کاغذ دیواری های نوری جایگزین لامپ های بزرگ و لوسترهای روشنایی سنگین و گران خواهند شد. چرا که نه تنها ظاهری جذاب و مطلوب دارند بلکه دو و نیم برابر کارآمدتر از لامپ های فلورسنت نیز هستند. نور این کاغذ دیواری ها همانند نور ابزار آلات نوری است و از او ال ای دی ها تامین می شوند و فقط نیاز به سه تا پنج ولت برای روشنایی دارند. هم چنین از طول عمر بالایی هم برخوردار هستند. در حال حاضر اولین نمونه های آن در بازار یافت می شوند.

تایل شش ضلعی تعاملی

تایل های شش ضلعی هوشمند قطعاً اسباب بازی های کنونی را به چالش می کشند. با اتصال تایل های مختلف شما می توانید به آسانی پشت زمینه بازی را تغییر دهید و با چرخش، تغییر و جابجایی تایل ها می توانید صحنه های جدیدی را خلق کنید. برای مثال وقتی شما تایل آب را نزدیک تایل خشکی کنید، آب تایل خشکی را احاطه می کند. از این تایل های شش ضلعی هوشمند می توان جهت طراحی های داخلی یا پوشش نمای ساختمان ها استفاده نمود و با افزودن یک تایل هوشمند جدید طرح و نقشی جدید را تعریف نمود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *