لامپ فلورسنت

هشت دلیل که مردم از لامپهای فلورسنت T8 رویگردان شده اند

هشت دلیل که مردم از لامپهای فلورسنت T8 رویگردان شده اند
۱٫بازدهی انرژی ال ای دی
همانطور که همه ما تا الان می دانیم، وقتی که می خواهید چراغها را نوسازی کنید، بازدهی انرژی در حال حاضر یک از بزرگترین اهداف می باشد. اما یک لامپ ال ای دی LED T8 در مقایسه با معدل فلورسنت چقدر بازدهی بیشتری دارد. در یک مقایسه با جدیدترین لامپ ال ای دی LED T8 حداقل ۳۰% بازدهی بیشتری از مشابه فلورسنت خود دارند. این ممکن است به نظر زیاد نیاید، اما یک لحظه اجازه دهید آن را بررسی کنیم. فرض کنید که شما صاحب یک انبار بزرگ هستید چراغ فلورسنت سقفی T8 در آن نصب شده است. مصرف انرژی در این چراغها برای شما ماهی ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد. خوب ۳۰% آن میشود ۳۰۰ دلار یعنی ۳۶۰۰ دلار در سال.
۲٫طول عمر بیشتر
در وهله اول، یک دلیل دیگر که لامپهای فلورسنت جایگزین لامپهای رشته ای شدند طول عمر بیشتر آنها بود. که این خود یک امتیاز بزرگ ال ای دی می باشد. چون ال ای دی مثل فلورسنت که گاز از دست می دهد یا رشته در لامپ رشته ای می سوزد، فرسوده نمی شود. لامپهای ال ای دی از هر دو تکنولوژی قدیمیتر عمر بیشتری دارند. بعضی از لامپهای ال ای دی جدیدتر طول عمر قابل انتظار بیش از ۵۰۰۰۰ ساعت دارند. این را با یک لامپ خطی فلورسنت مقایسه کنید که اگر ۲۴ ساعت در روز کار کند، عمر متوسط ۳۸۰۰۰ ساعت دارد. البته استفاده از دوره های کوتاه عمر آنها را به ۲۰۰۰۰ ساعت یا کمتر کاهش می دهد.
نور جهت دار
لامپ خطی ال ای دی T8
نور جهت دار، یک ویژگی که می تواند برای ظاهر و احساس هر نوع محیطی یک امتیاز باشد، یک ناحیه دیگری است که نور خطی ال ای دی (LED) بر نور خطی فلورسنت برتری دارد. تیوپهای خطی T8 فلورسنت نور را در یک مدل ۳۶۰ درجه بخاطر فشار پایین بخار جیوه پخش می کنند. بخاطر نوع انتشار نور در فلورسنت، فقط ۳۰% نور تولید شده به نقطه هدف می رسد. انعکاس دهنده ها می توانند مقداری از نور استفاده نشده را برگردانند، اما این هنوز کافی نیست تا همه نور استفاده شود. بخاطر این که فناوری ال ای دی (LED) بجای گازهای دارای اثر فلورسانس از دیود استفاده می کند، نور می تواند بصورت یکنواخت در زاویه ۱۱۰ درجه بدون ایجاد نقاط داغ یا درخشندگی زیاد، منتشر شود. امتیاز نورجهت دار لامپهای خطی ال ای دی (LED) شاید بارزترین امتیاز قابل توجه بر تیوپ های خطی فلورسنت باشد.
۴٫فقدان نور فرابنفش (UV)
یک امتیاز دیگر نوسازی با ال ای دی (LED) این واقعیت است که نورهای ال ای دی (LED) در طیف نامرئی فرابنفش تولید نور نمی کنند. نور فرابنفش یا مادون قرمز باعث پریدگی رنگ، بی رنگ شدن یا ترک در پلاستیک هایی که به آنها می تابند، می شوند. در واقع، یکی از دلایلی که نور ال ای دی (LED) در جاهایی مثل گالری های هنری محبوب شده است، این است که نور فرابنفش حتی می تواند نقاشی ها و دیگر آثار هنری را صدمه زده یا بی رنگ کند.
۵٫ عاری از جیوه
لامپهای فلورسنت برای اینکه کار کنند نیاز به مقدار کمی جیوه که شدیداً سمی است، دارند. اگر لامپ فلورسنت بشکند، جیوه را به محیط رها می کند و بنابراین یک ریسک ایمنی و سلامتی برای مردم و محیط زیست می باشد. بخاطر فناوری دیود ساطع کننده نور یا ال ای دی (LED)، جیوه در آن استفاده نمی شود، بنابراین این ریسک ایمنی را از بین می برد.
۶٫ال ای دی گرمای کمتری تولید می کند
یک ناحیه دیگر که ال ای دی (LED) لامپ فلورسنت را شکست می دهد در مقدار گرمایی است که تولید می کند. ال ای دی (LED) به مراتب خنک تر از فلورسنت است، که قابلیت پس انداز در پول را ایجاد می کند. تولید گرمای کمتر یعنی فشار کمتر بر سیستم خنک کننده ساختمان.
۷٫فناوری ال ای دی در حال بهتر شدن است
مصرف کننده های بیشتری به اهمیت بازدهی انرژی نوری پی برده اند و برای سرمایه گذاری در آینده آن به فناوری ال ای دی (LED) روی می آورند. بازار هنوز جدید است، و تولید کننده ها مدام راههای جدیدی پیدا می کنند تا ویژگی های متفاوتی اضافه کنند در عین حال که مرتب تلاش دارند تا بازدهی انرژی را بهبود دهند. در واقع، ال ای دی های جدیدتر که در حال فروش هستند از انواع اولیه دارای ۵۰% بازدهی بیشتر هستند. بازدهی ال ای دی (LED) در حال افزایش است و همزمان قیمتها هم شروع به کاهش کرده اند که باعث می شود مشتری های بیشتری از آن استفاده کنند.
۸٫ یک لامپ را می توان با انواع بالاست استفاده کرد
بیشتر لامپهای ال ای دی (LED) در حال حاضر با انواع بالاست کار می کنند. این باعث می شود تا پروژه های نوسازی با استفاده از ال ای دی (LED) راحت تر شود و هر کسی بتواند بدون سیم کشی مجدد یا اطلاعات برقی آن را انجام دهد. فقط لامپ را به برق وصل کنید.
آیا نیاز به نوسازی هست؟
چراغهای سقفی خطی
در نهایت امتیازات طول عمر، بازدهی انرژی، ایمنی و کاربری نوری، ال ای دی(LED T8) را از رقبای فلورسنت خود متمایز می کند. جایگزینی لامپهای خطی فلورسنت با نوع ال ای دی (LED) یک تصمیم ساده برای خریدار مطلع است که می داند هزینه های اولیه یعنی پس انداز پول در طولانی مدت. پس اگر تصمیم به تبدیل به ال ای دی (LED T8) دارید ، سپس باید اطلاعات خود در مورد ویژگی های انواع بخصوص ال ای دی (LED) را بروز کنید. همچنین فراموش نکنید تا یک نوع لامپ بخصوص را وقتی برای کاربرد خاصی تصمیم گیری می کنید، برگه های مشخصه فنی آن را کنترل کنید.

لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس لایتینگ پلاس

چراغ LED، چراغ LED، چراغ LED

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *